Vārda dienas : Irīda, Īrisa

 

Piektdiena, 2021. gada  22. oktobris  19:01

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

w EPvsk w1 2114.oktobrī Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas dalībnieki piedalījās Eiropas Jaunatnes seminārā. Pasākumā, kurš norisinājās Zoom platformā, bija iespēja kopā ar jauniešiem no Rumānijas apspriest dažādas ar Eiropas nākotni saistītas tēmas un aktuālas problēmas – izglītības nākotne; digitalizācija, demokrātija un sociālie mediji - kā arī daudz apspriestā tēma – zaļā Eiropa un cīņa pret klimata pārmaiņām.

Darbs notika grupās, katrai no tām bija sava tēma, par kuru 45 minūšu garumā notika diskusija starp abu valstu – Latvijas un Rumānijas jauniešiem. Diskusiju tēmas – transportlīdzekļu kaitējums dabai, ātrā mode jeb fast-fashion, kāda izskatīties izglītības sistēma pēc Covid-19 ieviestajām pārmaiņām, kādi ir limiti mūsu cilvēktiesībām un kā tas ietekmē demokrātiju.

Grupu darbu rezultātus nācās prezentēt ne vien citiem jauniešiem un vadītājiem, bet arī Rumānijas politiķim Nicolae Ștefănuță, kurš ir arī Eiropas Parlamenta deputāts. Jauniešu ieteikumus un idejas kā padarīt Eiropu labāku, viņš vērtēja ļoti pozitīvi, kā arī atbildēja uz mums interesējošiem jautājumiem.

Seminārs bija lieliska iespēja iedziļināties jautājumos, par kuriem­ ikdienā tik ļoti nerunājam un neaizdomājamies. Vēstnieki pavisam noteikti guva ne tikai jaunas zināšanas un pieredzi, bet arī iespēju redzēt to, kā ar šīm pašām problēmām saskaras citas valsts jaunieši!

Ance Strakša (12.a)

(18.10.-22.10.)

apmeklētājus pieņem

tikai iepriekš piesakoties,

zvanot 29448291vai 26450958

darbdienās no 9.00-14.00

No 11. līdz 15. oktobrim visā Latvijā jau devīto gadu notiks Karjeras nedēļa, šogad par tēmu "“IKT tavai karjerai”, kas veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares iepazīšanai. Karjeras nedēļas ietvaros. Ģimnāzijas skolēni aicināti veikt dažādus uzdevumus, kā arī piedalīties tiešsaistes aktivitātēs. 

Informācija pieejama prezentācijā. 

Aicinām sekot arī Tavai Karjerai sociālajiem kontiem un dalīties ar informāciju no facebook.com/TavaiKarjerai un  twitter/TavaiKarjerai, kā arī visu aktuālo informāciju atradīsiet vietnē viaa.gov.lv/lv/karjeras-nedela

2021

Šodien mums, 11.b klases skolniecēm, bija ļoti īpaša angļu valodas stunda – kopā ar skolotāju Ilonu Riekstiņu baudījām zelta rudeni Alūksnes ezerā, vizinoties ar plostu “Kaija” un gūstot zināšanas gan angļu valodā, gan arī vēsturē, ģeogrāfijā un bioloģijā, pat fizikā.

Stunda bija iepriekš plānota, katra no mums sagatavoja vienu daļu no lielā, kopējā stundas stāsta par vietām, notikumiem un ļaudīm, kas Alūksni gadsimtu gaitā darījuši īpašu un ļāvuši tai iekļauties lielajā pasaules vēstures grāmatā.

Esam jau atpakaļ klasē un domās vēl un vēl atgriežamies ezerā. Atmiņas foto liecībās  un emocijas nu tikai pa īstam parādās.

Stundas idejas autore Annija Paula Bērziņa: “Es izbaudīju šo braucienu, jo mani īpaši saistīja stāsti par ezeru. Pārsteidza pirmā tilta pāļu vieta un pāļi, kas kā pagātnes liecinieki mūs uzrunāja…”

Loreta Fedorenkova: ”Bija prieks par savstarpējo komunikāciju uz ezera – visi visus sveicina! Tas dod tādu mājīguma sajūtu!”

w 11b Ang Kaija Main
Elizabete Oldere: “Mans uzdevums bija runāt par Alūksnes vietējo ēdienu topu angļu valodā, protams, profitroļiem un torti “Diena un nakts”….nebiju aizdomājusies par jēdzienu “vietējā identitāte”…. Šis brauciens lika man par to aizdomāties……skolotāja pieminēja Kapusvētku tradīciju…..piekrītu, arī tā ir vietējā identitāte un mūsu īpašā piederības sajūta šim laikam un vietai.”

Agnese Veignere: ”Kaut arī nedaudz nosalām, ļoti patika uzzināt teiku par Alūksnes ezera izcelšanos un vietām ap to….”

Daniela Šumakova: “…beidzot uzzināju par ezera dziļumu, ezers patiešām ir milzīga vērtība, kas rotā mūsu pilsētu…”

Marianna Smoļaka: “ …man patika stāsti par zivju daudzveidību Alūksnes ezerā….”

Stunda mums paskrēja nemanot – ģeogrāfija, vēsture, fizika, bioloģija … kaut arī ne gara, bet ļoti konkrēta informācija – tā noteikti bija atmiņās paliekoša un prasīja mūsu aktīvu līdzdalību, turklāt  tas viss angļu valodā…. Jāatzīst, tas nebija ļoti viegli, bet interesanti gan!

Kā atzīst skolotāja Ilona Riekstiņa: “ ….viss zināšanu kopums par Alūksni veido skaistu un atmiņās paliekošu mozaīku … tas – arī kā viens no ceļiem kompetencēs balstītā mācību procesā…”

 Sirsnīgs PALDIES mūsu klases audzinātājai Ivetai Mikijanskai par visa veida atbalstu un skolotājai Ilonai Riekstiņai par stundas vadīšanu!

11.b klases meitenes