Vārda dienas : Romāns, Romualda, Romualds

 

Trešdiena, 2021. gada  4. augusts  02:24

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

Svinot Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienu 4. maijā,

Ernsta Glika AVĢ bibliotēkā pieejamas spēles un grāmatas par Latviju, Latvijas vēsturi, personībām.

Aicinām svinēt svētkus, jo Latvija - tie esam mēs šodien un tagad!

w Lr 21

 

Nesen e-klasē saņēmāt informāciju par jaunu grāmatu sūtījumu ģimnāzijas bibliotēkā.
Lūk, dažas no tām.Gan oriģinālliteratūra, gan tulkojumi. Gaidām lasītājus!

Collage Biblio20

Bibliotekāres Maija, Agita.

w Dz SEP20Nedaudz ieskatījušies Dzejas dienu vēsturē un iedvesmojušies no vēl pavisam vasarīgās saules, ģimnāzijas 12. A klases jaunieši klases stundā sacerējuši paši savu dzejoli – par godu šai tradīcijai, kas jau 55 gadus rudeņos aicina mūs vairāk ievērot dzeju, tās rakstītājus un lasītājus.

Rudens ir klāt
Vasarai ardievas māt.
Saules stari silda pasauli un izceļ rudens krāšņumu!
Lapas kokos jautras,
tāpat kā dzejnieku domas, kas no iedvesmas rosās.
Dvēsele rudens krāsu asaras birdina.

Pasaule atklāj savas krāsas tieši rudenī!
Vēl, kamēr saule spīd
un dzeltē pirmā bērza lapa,
Nezin vējš, kad noraus un kur nesīs pēdējo.
Pavasarī lapas plaukst, bet rudenī tās lēni krīt -
Rudens dzeltenās prieka asaras lej.

Šī vasara mums visiem bija pilna ar pārdzīvojumiem,
bet tad
atnāca rudens un deva mums spēku virzīties tālāk.
Un rudens izkrāso dzīvi visskaistākajās krāsās,
Siltajā rudens vējā
Virpuļo krāsainās koku lapas.
Katra diena
Kā rudens lapa aizdejo uz siltajām zemēm.

Rudens krāšņums, kas tik tikko sācies,
Mirgojošie saules stari iemirdzējās acīs,
Koša lapa
nokrīt uz motora pārsega.

Lēcu lapu kaudzē. Atsitos pret zemi.

12.A klase, 23.09.2020.

Olsone, Kristīna. Ērgļuklints noslēpums. / 2020.

Cielēna, Māra. Ballīte ar nakšņošanu. / 2019.

Ašers, Džejs. Trīspadsmit iemesli. / 2020.

Nilsons, Pērs. Kā suns kā kaķis. / 2019.

Bugavičute-Pēce, Rasa. Puika, kurš redzēja tumsā. / 2019.

Ezerkalns, Gatis. Ragana manā skapī. / 2019.

Zebris, Osvalds. Māra. / 2019.

Sandrels, Žiljēns. Brīnumu istaba. / 2019.

Bērziņš, Māris. Aizliegtais pianīns. / 2019.

 Manfelde, Andra. Vilcēni. / 2020.

INTERESENTI LAIPNI GAIDĪTI BIBLIOTĒKĀ! NEAIZMIRSTIET IEVĒROT DISTANCI!

Labdien!

Šajā visiem tik sarežģītajā, trauksmes un pārdomu pilnajā laikā, kad daudzi esam piespiedu dīkstāvē, “BILŽU BIROJS” aicina saglabāt možu garu, nedaudz "izkrāsot" savu ikdienu, piedalīties akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!” un kļūt par mūzikas un mākslas festivāla “BILDES 2020” neklātienes dalībnieku.

Mūsdienās cilvēki aizvien vairāk par saziņas avotu izmanto internetu un sociālos tīklus, bet nekas nevar būt personiskāks par pastkastītē saņemtu, ar roku rakstītu vēstuli vai atklātni, ko uz mājām atgādājis pastnieks. Pastkastīti ik dienu uzlūkojam, arī gaidot savus iecienītos preses izdevumus. Varētu teikt, ka pastkastīte ir mājvieta ziņām, pārsteigumiem, labām domām, vēlējumiem un sapņiem.

Paliekot mājās un sakopjot savas mājas un dārzus, ņemsim rokās ne tikai grābekļus, lāpstas un ķerras, bet arī otas un krāsu bundžas un radoši mākslinieciskosim un personalizēsim savas pastkastītes! Sarīkosim pavasara talku un mākslas dienas savā pagalmā! Atjaunosim novecojušās vai darināsim jaunas, funkcionālas pastkastītes no mājās pieejamiem materiāliem!

Akcijas ietvaros privāto pastkastīšu īpašnieki kopā ar bērniem un citiem ģimenes locekļiem tiek aicināti radoši izdaiļot savas piemājas pastkastītes, padarīt tās krāsainas un īpašas, lai atjaunotā pastkastīte kļūtu par mājas vizītkarti un arī par oriģinālu vides objektu.

Apgleznot savas pastkastītes aicinātas arī novadu pašvaldības, pagastu pārvaldes, pilsētu domes un apkaimju biedrības, mācību iestādes, bibliotēkas un nevalstiskās organizācijas.

Ideju par pastkastīšu mākslinieciskošanu, domājot par vēstuļu sūtīšanas un saņemšanas burvību, festivāla “BILDES” dalībnieki (mūziķi, mākslinieki, fotogrāfi, žurnālisti u.c., kā arī viņu bērni) īstenoja pērn, kad piešķīra tām jaunu, neierastu veidolu.

Akcijas izaicinājums Jums – dariet kā mēs, dariet labāk par mums!

Iedvesmai:

neliels atskats izstādes tapšanā “BILŽU 2019” vasaras nometnē – https://ej.uz/pastkastites2019;

publikācija par izstādes “Pastkastītes” atklāšanu tirdzniecības centrā “Spice Home” – https://ej.uz/bilzu-izstade2019.

Pastkastītes mākslinieciskošanai var izmantot jebkādus materiālus un tehnisko izpildījumu – gleznošanu, kalšanu, šūšanu, klūgu pīšanu, kolāžu veidošanu, ploterēšanu, datorsalikumu izmantošanu u.c. Lai sagatavotu ilgnoturīgus darbus, jāatceras, ka ikdienā pastkastīte būs pakļauta laikapstākļu ietekmei, tāpēc ieteicams izvēlēties āra darbiem piemērotas un noturīgas krāsas un materiālus.

Lai piedalītos akcijā, mākslinieciskojuma autors vai tā pārstāvis ar īpašnieka piekrišanu pastkastīti nofotografē labā kvalitātē (divas fotogrāfijas – viena tuvplānā, otra – reālajā vidē) un līdz 2020. gada 10. septembrim nosūta uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., vēstulē norādot darba autora/-u vārdu, uzvārdu, vecumu, pilnu pastkastītes atrašanās vietas adresi, darba nosaukumu un īsu stāstu par pastkastītes mākslinieciskošanas ideju.

Mākslas darbu autori aicināti publicēt savas apgleznotās pastkastītes un to tapšanas gaitu sociālajos tīklos Facebook, Instagram, Draugiem.lv, izmantojot tēmturus #Pastkastites un #paliecmājās un pievienojot/ietagojot @FestivalsBildes, lai “BILŽU BIROJS” varētu sekot līdzi un dalīties ar šiem ierakstiem savos sociālajos tīklos.

Akcijas laikā un pēc tās noslēguma “BILŽU BIROJS” apkopos iesūtīto darbu fotogrāfijas. Interesantākie darbi tiks publicēti festivāla “BILDES” virtuālajā galerijā mājaslapā www.bildes.lv un festivāla sociālajos tīklos.

Kopā ar festivāla “BILDES” mākslinieku žūriju tiks izvērtēti iesūtītie darbi. Interesantāko iesūtīto darbu autori uz vēstulē norādīto pastkastītes atrašanās vietas adresi saņems “BILŽU BIROJA” pateicības rakstus – apliecinājumu par “BILŽU” neklātienes dalībnieka statusu. Ne mazāk kā 10 žūrijas izvēlētu darbu autoriem tiks piešķirtas veicināšanas balvas.

Pēc iesūtīto darbu skaita un norādītajām adresēm tiks noteikti akcijas aktīvākie novadi un pilsētas.

Nolikums un cita informācija par akciju “BILŽU” mājaslapā – www.bildes.lv. Jautājumu gadījumā droši zvaniet (tālr.: 29282866 - Tija) vai rakstiet (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

Aicinu jūs visus sākt darboties jau tagad – saulainajā pavasarī!

Akcija iecerēta kā krāsains uzmundrinājums un sava radošuma apliecinājums pašiem sev un apkārtējiem.

Ceram, ka ar plašu pastkastīšu galeriju Latvijas laukos un pilsētās šajā rudenī sagaidīsim Latvijas senākā mūzikas un mākslas festivāla „BILDES”  35 gadu jubileju.

Radīsim prieku paši sev, kaimiņiem un garāmgājējiem! Aicināsim akcijai pievienoties arī draugus, radus, darba kolēģus un skolasbiedrus!

Lai PRIEKS vairo PRIEKU!

TIKAI TĀ!

Ar cieņu,

Tija Auziņa

„BILŽU BIROJS”

Mob. tālr. 29282866

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Mājas lapa: www.bildes.lv

Akcijas aktualitātēm varēsiet sekot mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” mājaslapā www.bildes.lv un sociālo tīklu lapās:

Facebook - https://www.facebook.com/FestivalsBildes/;

Instagram - https://www.instagram.com/bilzu_birojs/;

Draugiem - https://www.draugiem.lv/festivalsBILDES/.

w Pastk