Vārda dienas : Fanija, Vēsma

 

Pirmdiena, 2021. gada  19. aprīlis  20:48

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 


No 19.04. līdz 30.04. norisināsies pasākums “Pieslēdzies RTU!”, kas topošajiem studentiem divas nedēļas ļaus iejusties RTU studentu ādā. 

Pasākuma ietvaros katru darba dienas vakaru no plkst.18.00 līdz 19.00 Facebook live raidījumā “Pieslēdzies RTU!” studenti dalīsies savā pieredzē par studijām universitātē un pastāstīs visu, kas varētu interesēt topošo studentu. Skolēniem būs iespēja uzdot reāllaikā jautājumus, uz kuriem tiks atbildēts raidījuma garumā.
Saite uz FB pasākumu: https://www.facebook.com/events/3748277205240870

Papildus skolēniem būs iespēja:

  • katru darba dienu no 14.00 līdz 16.00, sekojot RTU kontam FB, uzzināt no mūsu studentiem par dažādām RTU studiju programmām; 
  • izzināt kāda konkrēta studenta pieredzi, piedaloties akcijā «Seko studentam!», kas šogad norisināsies “Pieslēdzies RTU!” ietvaros.

Saite uz reģistrēšanos Seko studentam: https://sekostudentam.rtu.lv/
Katra diena tiks veltīta vienai fakultātei: 

19.04. Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte 
20.04. Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte 
21.04. Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte 
22.04. Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte 
23.04. Inženierekonomikas un vadības fakultāte 
26.04. Būvniecības inženierzinātņu fakultāte 
27.04. E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultāte 
28.04. Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte 
29.04. Arhitektūras fakultāte 

Pasākuma noslēdzošajā dienā, 30. aprīlī, varēs noskaidrot visu, kas saistīts ar iestāšanos RTU - uzņemšanas nosacījumi, termiņi utml.

w Piesl RTU

Martā iznācis laikraksta „Izglītība un Kultūra” specializēts e-pielikums IZGLĪTĪBAS CEĻVEDIS 2021, kura mērķauditorija ir visu Latvijas skolu 9. un 12. klašu absolventi, topošie studenti.Tas palīdzēs jauniešiem izdarīt izvēli turpmākajās mācībās un studijās.
Kas ir lasāms IZGLĪTĪBAS CEĻVEDĪ 2021?
•  Studiju piedāvājumi un profesionālās izglītības iespējas Latvijā,
•  Intelekta talantu tests,
•  Kā sadzirdēt savu iespēju?
•  Online karjeras testi angļu valodā.

Izglītības Ceļvedis pieejams šeit: https://failiem.lv/u/namqmk4nc

Labdien! Aicinām vidusskolu un pamatskolu vecāko klašu audzēkņus pieteikties tiešsaistes skolu programmai "Iepazīsti Saeimu".  Tās mērķis ir ieinteresēt jauniešus par politiskajiem procesiem Latvijā, izglītot par Saeimu un tās struktūru, likumdošanu, deputātu darbu, demokrātiju un sabiedrības līdzdalību.
Tiešsaistes lekcijai var pieteikties, skolotājam aizpildot pieteikuma formu https://forms.gle/BGaWLsv5GDh8noac8, zvanot 67087321 vai sūtot e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
Plašāka informācija Saeimas mājaslapā: http://www.saeima.lv/lv/sabiedribas-lidzdaliba/skolu-programma-iepazisti-saeimu.

w Iep Sae21

 

w BVg

w Bvg1

w Bvg2

Kā katru gadu, arī šogad februārī 12. klašu ģimnāzisti, kam ir labi mācību rezultāti, gatavojas pieteikties Vītolu fonda administrētajām stipendijām, kas ir ievērojams finansiāls atbalsts studijām Latvijas augstskolās.

Lai vairāk uzzinātu par Vītolu fondu un lai precīzi sagatavotu pieteikumu un gūtu informāciju par fonda prasībām, vecāko klašu ģimnāzistiem tika noorganizētas divas klases stundas.  Vispirms jauniešiem bija tiešsaistes saruna ar Vītolu fonda valdes priekšsēdētāju Vitu Diķi. Viņa labprāt piekrita uzaicinājumam runāt ar jauniešiem un uzteica mūsu skolu kā pirmo Latvijā, kas šogad izrādījusi iniciatīvu tikties tiešsaistē ar fonda pārstāvjiem. Diķes kundze ļoti pozitīvi atsaucās par mūsu skolas Vītolu fonda stipendiātiem, un viņa ar savu  enerģisko, vienkāršo sarunu iedrošināja topošos studentus nebaidīties pieteikties fonda stipendijai.

Jaunieši tika iepazīstināti ar Vītolu fonda darbības principiem, ziedotājiem, dzirdēja praktiskus ieteikumus, kas jāņem vērā veiksmīgai elektroniskās anketas aizpildīšanai un kādi dokumenti pieteikumam ir jāpievieno. Diķes kundze sarunā akcentēja vairākas lietas: nekautrēties uzskaitīt sasniegumus mācību darbā, konkursos, olimpiādēs, projektos, rakstīt par  saviem talantiem un interesēm, stāstīt kā pavada brīvo laiku. Fondu interesē arī gūtā darba pieredze - ne tikai algotā darbā, bet arī, piemēram, palīdzot ģimenei saimniecībā vai pieskatot mazāko brālīti. Noteikti būtu kritiski jāizvērtē savi ieraksti un fotogrāfijas, kas ievietoti sociālajos tīklos. Uzzinājām, ka šogad tiks atbalstīti 750 jaunieši no visas Latvijas. Stipendiju apmērs ir, sākot no 1500 eiro mācību gadā. Fonda ziedotājs nosaka, kurai nozarei un cik liela summa stipendijā tiks izmaksāta. Ir ziedotāji, kuri vēlas atbalstīt konkrēta novada studentus un jāpiebilst, ka ir vairāki tieši Alūksnes novada atbalstītāji. Konkurss ir liels, tāpēc pieteikuma dokumenti ir jāsagatavo precīzi, un, ja pieteikums būs apstiprināts, jāgaida uzaicinājums uz interviju, kas šogad notiks attālināti.  Saruna tika noslēgta ar atbildēm uz jautājumiem, ar vēlējumu tikties jau intervijā aprīlī. 

Nākošās nedēļas klases stundā tika noorganizēta tiešsaistes saruna ar Vītolu fonda stipendiātiem – mūsu skolas absolventiem. Bija liels prieks, ka direktores aicinājumam pastāstīt par savu pieredzi sadarbībā ar Vītolu fondu atsaucās daudzi bijušie ģimnāzisti. Topošie mediķi – Krista Koliste, Anete Palma, Solvita Jakovļeva pastāstīja gan par studijām RSU, gan to, cik būtisks ir Vītolu fonda atbalsts studiju laikā. Meitenes akcentēja arī to, ka piešķirtā stipendija atļauj studiju procesu apvienot ar darbu, ja ir tāda  vajadzība. Meitenes pastāstīja, ka ziedotāji dod ne tikai naudu, bet arī iespēju apmeklēt koncertus, operas un teātra izrādes, kas ir brīnišķīgi.

Puiši - Kristers Tihomirovs un Deivids Miķelsons (studē RTU) minēja, ka piešķirtā stipendija palīdz segt dienesta viesnīcas izdevumus. Un nav tā, ka, ja ir piešķirta, tad uz visu studiju laiku. Ja sekmes pasliktinātos, stipendiju var vairs nesaņemt. Tāpēc jāmācās ir labi un ir jākomunicē ar savu ziedotāju un fondu.  Uz jautājumu, kāpēc, viņuprāt, tieši viņiem tika piešķirta stipendija, puiši atzina, ka svarīga ir personība, kā proti sevi prezentēt, protams, labas sekmes, iespējams, ka gūtie sasniegumi sportā, interešu programmā  “Enkurā” un dalība orķestrī arī deva savu artavu. Ir jābūt savas skolas, novada un valsts patriotiem.  Fonds izvērtē to, kādā programmā vēlies studēt, cik tā ir pieprasīta. Deivids studē būvniecības fakultātē Kristers būs programmētājs.

Mēs priecājamies par ikviena ģimnāzista sasniegumiem un vēlam sapņu piepildījumu!

Ar cieņu, Lolita Vanaga,

ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā.