Vārda dienas : Dravis, Tenis

 

Svētdiena, 2021. gada  17. janvāris  20:42

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

sk soma

Skolas soma

2020.gada 30 septembrī 9.a, 9.b klases projekta “ Skolas soma” ietvaros devās mācību ekskursijā uz Rankas muižu un Druvienas Latviskās dzīvesziņas centru.

Rankas muižā mūs sagaidīja gide, kas nedaudz pastāstīja par muižas vēsturi , par atjaunošanas darbiem un nākotnes iecerēm. Pēc stāstījuma mums bija iespēja pašiem iepazīties ar muižas teritorijā esošajām ēkām, ieiet tajās, apskatīt izvietotos eksponātus un iepazīties ar vēsturiskajiem materiāliem. Neviens nepalika vienaldzīgs par antīko automašīnu izstādi. Teritorijā esošā Romas katoļu kapela lika uz mirkli apstāties un ieklausīties klusumā un sevī. Skolēniem ļoti patika iespēja pašiem brīvi pārvietoties pa teritoriju un to izpētīt, kā arī iespēja uzdot jautājumus, jo gide bija pieejama visu laiku. Viesošanos Rankas muižā neaizmirstamu darīja skaistā rudens ainava un krāsainiem koki, kas parka teritorijā bija apskatāmi.

Druvienas latviskās dzīvesziņas centrā mūs sagaidīja centra vadītāja un bijusī Druvienas pamatskolas direktore, kas bija mūsu nodarbību vadītāja. Skolēniem tika piedāvātas divas nodarbības no visa plašā nodarbību klāsta. Mums bija iespēja pārbaudīt savas prāta un domāšanas spējas “Izlaušanās istabā” un izbaudīt mācību procesu, kāds bija skolēnu vecākiem, kad tie bija skolēni. Mums bija iespēja sēdēt viengabala skolas solos ar paceļamām virsmām, apguvām glītrakstīšanas prasmes, improvizēti gatavojamies ierindas skatei, kas bija viens no pasākumiem padomju laika skolā.

Brauciens skolēniem patika, vienīgi tas varētu iekļaut vairāk apskates objektus un būt ilgāks.

w 9kl Sks 20SEP

10.a klases jaunieši izmantoja iespēju apmeklēt Alūksnes muzeja izglītojošo nodarbību, kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Jaunieši apskatīja muzeja ekspozīciju „Fītinghofu zelta dzīsla Alūksnē” un, klausoties gides stāstījumu,  iepazina dzimtas vēsturi. Tad jaunieši tika sadalīti divās grupās, lai piedalītos pētnieciskajā pārgājienā pa Alūksnes pilsētu. Pārgājiena laikā bija jādodas uz kultūrvēsturiskajiem objektiem, kas norādīti kartē un jāpilda dažādi uzdevumi darba lapās. Pēc pārgājiena, skolēni atgriezās galapunktā, kur uzzināja pareizās atbildes un noskaidroja uzvarētājus.

Nodarbības laikā bija svarīga jauniešu savstarpējā sadarbība, uzticēšanās un komunicēšana savā starpā, jo uzdevumi prasīja ne tikai zināšanas, bet arī atjautību un veiklību. Jaunieši atjaunoja un pilnveidoja zināšanas par Alūksnes vēsturi, uzzināja interesantus, līdz šim nezināmus faktus, par pilsētas senajām ēkām un objektiem.

Jauniešiem patika, muzeja sagatavotie uzdevumi, strādāt ar karti un savstarpēji sadarboties. Klases kolektīvs pilnvērtīgi pavadīja laiku, kurā kļuva draudzīgāki, iejūtīgāki un saliedētāki.

w 10a Sks20

w Sks DEC20 11kl

w Sks DEC20 11kl 1

w Sks DEC20 11kl 2

w 8c Sks 1stp

''Skolas soma'' ietvaros mēs, 8.c klase, devāmies ekskursijā uz Jaunlaiceni. Pirmais pieturas punkts bija Opekalna draudzes skolas drupas, kur uzzinājām vēsturiskus faktus par E.Gliku un Opekalna draudzes skolu. Mēs uzzinājām daudz ko jaunu par skolu sistēmu agrāk kā arī to, ka agrāk tikai retajiem bija iespēja mācīties skolā, kas ir atšķirīgi no mūsdienām.  Mums bija arī iespēja apskatīt A.Liepaskalna piemiņas kapakmeni. Tālāk mēs devāmies aplūkot Opekalna baznīcu, apskatījām tās interjeru un uzkāpām baznīcas tornī. No baznīcas torņa pavērās burvīgs skats uz Latvijas dabu, bet diemžēl bija apmācies laiks, tāpēc skats nebija tik skaidrs. Pēc tam devāmies uz Jaunlaicenes muižas muzeju, kur uzzinājām daudz ko jaunu par Malēniešu dialektu un vēsturi, kā arī spēlējām par to spēli. Pēc spēles devāmies baudīt īstas Malēniešu pusdienas, kurās varējām nobaudīt buljonu ar profitroļiem, kaņepju sviesta un speķa maizītes. Maltīti baudījām no īstiem māla traukiem un ēdām ar koka karotēm. Pēc kārtīgām pusdienām mēs visi devāmies uz meistarklasi, kurā cepām maizi uz ugunskura. Pēc tam to notiesājām ar gardu ievārījumu un vēsu pienu.''Skolas soma'' ietvaros mēs, 8.c klase, devāmies ekskursijā uz Jaunlaiceni. Pirmais pieturas punkts bija Opekalna draudzes skolas drupas, kur uzzinājām vēsturiskus faktus par E.Gliku un Opekalna draudzes skolu. Mēs uzzinājām daudz ko jaunu par skolu sistēmu agrāk kā arī to, ka agrāk tikai retajiem bija iespēja mācīties skolā, kas ir atšķirīgi no mūsdienām.  Mums bija arī iespēja apskatīt A.Liepaskalna piemiņas kapakmeni. Tālāk mēs devāmies aplūkot Opekalna baznīcu, apskatījām tās interjeru un uzkāpām baznīcas tornī. No baznīcas torņa pavērās burvīgs skats uz Latvijas dabu, bet diemžēl bija apmācies laiks, tāpēc skats nebija tik skaidrs. Pēc tam devāmies uz Jaunlaicenes muižas muzeju, kur uzzinājām daudz ko jaunu par Malēniešu dialektu un vēsturi, kā arī spēlējām par to spēli. Pēc spēles devāmies baudīt īstas Malēniešu pusdienas, kurās varējām nobaudīt buljonu ar profitroļiem, kaņepju sviesta un speķa maizītes. Maltīti baudījām no īstiem māla traukiem un ēdām ar koka karotēm. Pēc kārtīgām pusdienām mēs visi devāmies uz meistarklasi, kurā cepām maizi uz ugunskura. Pēc tam to notiesājām ar gardu ievārījumu un vēsu pienu.Mēs ļoti izbaudījām šo iespēju, Skolas somas ietvaros, ar klases biedriem pavadīt dienu svaigā gaisā!

 w 8b Sks 1stp

25.09.2020. 8b. klase “Skolas somas ” ietvaros, devās ekskursijā uz izglītojošo un interaktīvo centru Gulbenē “Dzelzceļš un Tvaiks” Izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks” atrodas Gulbenes dzelzceļa stacijā – vēsturiskā ēkā. Tajā izvietotas 30 interaktīvas ierīces, ar kuru palīdzību var iepazīt dzelzceļa darbību, vēsturi un attīstību. Skolēni varēja kļūt par vilces līdzekļa vadītāju (mašīnistu), kā arī iegūt biļeti braucienam uz sev izvēlētu galamērķi, varēja izprātot, kā lokomotīvei ātrāk nokļūt depo, izmantojot pēc iespējas mazāk pārmiju, veica uzdevumus, lai, piemēram, piekrautu vagonus, iepazītu dzelzceļa profesijas, uzzinājām par lokomotīvju attīstību un pasaulē modernāko un ātrāko vilcienu, kurš spēj sasniegt ātrumu 600 kilometriem stundā un paši pamēģinājām to vadīt. Bija iespēja izmēģināt, noskaidrot, pašiem saprast un redzēt kā darbojas dīzeļdzinējs, trīša mehānisms, nofotografēties kā vēsturiskas lokomotīves vadītājam un aizsūtīt foto uz savu e-pastu un izbaudīt daudzas citas aizraujošas aktivitātes. Paldies “Skolas somai” par atbalstu.