trusted online casino malaysia
Vārda dienas : Elza, Ilizana

 

Otrdiena, 2023. gada  3. oktobris  20:07

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

sk soma

Projekts: Skolas soma

Klase :7b

Priekšmets: literatūra

Skolotāja: Daina Černomirdina

Filma: “Cilvēka bērns”

Datums : 14.10.2021.

Skolēnu iespaidi:

Smieklīgais

“Kur Boņs sacentās ar mācītāju, kurš ātrāks zirgs vai mašīna, jo viņš izjokoja mācītāju ar brillēm. “

“Bija smieklīgs notikums, kur Boņs ar savu draugu laipai noņēma divus dēļus, lai Kazaciņš iekristu ūdenī, varbūt tas nav labi, bet viņi negribēja, lai Paulīne aizbrauktu prom.”

“Manuprāt, smieklīgas bija satikšanās Boņam ar Paulīni, jo visu laiku Paulīne izdomāja veidu, kā Boņu sakaitināt.”

 

Bēdīgais

 

“Tas kad Bibuks apprecējās , un Boņs bija velti lolojis savas cerības, jo , pēc manām domām, tas ir sāpīgi, ka cilvēks, kuru tu mīli ,uzgriež Tev muguru .”

“Manuprāt, notikums, kurš bija bēdīgs, bija, kad Boņa suni aizveda projām, un Boņs par to ļoti pārdzīvoja.

Bēdīgs notikums bija, kad Paulīnei bija jābrauc prom un Boņs to dzirdēja, bet abi to negribēja, lai viņa brauc prom, jo viņiem bija daudz priecīgu, kopīgu atmiņu.”

“Man lika just līdz Boņam, kad viņš netīšām paņēma nazi un mājam un pēc tam noraka. Tāpēc ka viņš pēc tam ļoti nožēloja un tas tiešām bija netīšām, bet  labi, ka pēc tam viņš aiznesa atpakaļ uz veikalu un atdeva īpašniekam.”

Secinājumi

“Boņam mājas ir vieta, kur viņš vienmēr var ar kādu parunāt. Un kārtīgi var paēst ar ģimeni pie galda.”

“Atziņa manā dzīvē: Ir jāmīl un jāciena savi tuvinieki, lai arī dažreiz tas ir ļoti grūti.

Atziņa Boņa dzīvē: Arī Boņs ,manuprāt ,saprata to, ka jāciena savi tuvinieki, un jāuzvedas pareizāk.”

“Boņam māja ir svarīga ,jo tur ir viņa ģimene, ir notikuši un viss, ko viņš mīl, jo nekur nav tik labi kā mājās.”

“Boņs lauku mājās izdzīvo laiku, kamēr aug ar visiem puiku priekiem un nedienām. Man mājas ir kā droša vieta, jo tur neviens svešs nenāk un es tur pavadu lielāko daļu laika.”

        “Boņam mājas nozīmē harmoniju, jautrību, dažreiz arī bēdas, draudzību, uzticību. Boņam mājas liekas ļoti nozīmīgas, viņš visu uztver nopietni.”

 

w Sks eksk9kl 1pl
22.septembrī 9b. un 9c. klase “Skolas somas” ietvaros devās ekskursijā uz Turaidu. Diena bija ļoti saulaina un silta. Iepazināmies ar Turaidas pils vēsturi: apskatījām Dainu kalnu un Dziesmu dārzu, noklausījāmies gides stāstījumu par muzejrezervātu. Notika arī orientēšanās spēle “Tūkstošgades stāsts”, kuras laikā mēs  ielūkojāmies Turaidas pils mūros, apskatījām Turaidas baznīckalnu un baznīcu, iepazināmies ar Turaidas muižas saimnieciskās apbūves centru. Bijām noguruši, bet bija jautri iepazīt un ielūkoties mūros, kuros kādreiz dzīvoja iepriekšējie saimnieki.

7.A Sks 21

15. septembrī 7.a klase devās uz nodarbību Alūksnes muzejā. Nodarbības sākumā skolēniem tika
sniegta informācija par Fītinghofu dzimtu, viņu nozīmi un to atstāto mantojumu. Sadaloties komandās, skolēniem bija jāveic vairāki uzdevumi vietās, kas ir Fītinghofu dzimtas atstātais mantojums Alūksnes pilsētas teritorijā. Jaunieši atzina šo aktivitāti par interesantu un izglītojošu. Nodarbības noslēgumā skolēni pārbaudīja savu erudīciju. Erudītākā komanda ieguva balvu no muzeja- individuālu foto sesiju baronu tērpos.

Paldies par iespēju atraktīvi izzināt savas pilsētas vēsturi!

7.a klases audzēkņi un audzinātāja

16. septembrī  piedalījāmies aktīvās atpūtas maršruta “’Pa Fītinghofu pēdām” izzināšanā. Pēc saistošā stāstījuma par Fītinghofu dzimtu un ar to saistītajiem Alūksnes vēstures notikumiem sadalījušies komandās devāmies veikt uzdevumus Alūksnes pilsētas teritorijā, iepazīstot Fītinghofu mantojumu. Bija jāveic 12 uzdevumi, jāatrod dažādi objekti, izmantojot karti. Pēc šī aktīvā pārgājien spēkojāmies erudīcijas spēlē. Te noderēja informācija, ko bijām izlasījuši darba lapā. Vislabāk veicās tiem, kuri uzmanīgi bija iepazinušies ar uzdevumiem. Šoreiz uzvarēja Matīss, Jānis un Valters. Paldies muzeja darbiniekiem par aktīvi un interesanti pavadīto dienu!

 w1 7c Sks okt21 1