trusted online casino malaysia
Vārda dienas : Elza, Ilizana

 

Otrdiena, 2023. gada  3. oktobris  20:21

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

sk soma

CARNIVAL YOUTH
“Naivais ku-kū”.
Iniciatīvas “Latvijas skolas somas” ietvaros 12.klašu skolēni kopā ar audzinātājām apmeklēja Alūksnes Kultūras centrā 11.oktobrī plkst.16:00 grupas CARNIVAL YOUTH kino dziesmu koncertu “Naivais ku-kū”.
Koncerts bija interesants ar to, ka ļāva vecākās paaudzes skatītājiem atsaukt atmiņā
seno kinofilmu dziesmas un muzikālos pavadījumus, bet jaunākajai paaudzei deva iespēju uzzināt un iepazīt kaut ko jaunu. Senās dziesmas jaunā interpretācijā bija atpazīstamas arī jauniešiem. Daudzām dziesmām dziedāja līdzi, un bija vienkārši jauks noskaņojums pēc ilgāka laika pabūt koncerta atmosfērā.

SKs w 7c sks jlaic 6

SKs w 8a jlaic 2

9.oktobrī 8.a klase, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, apmeklēja Jaunlaicenes muižas muzeju, kurā piedalījās 3 izglītojošās nodarbībās:
1. “Rudentiņš – bagāts vīrs” – iepazīšanās ar senajiem rudens pārstrādes darbiem un darbarīkiem, darbu izspēlēšana caur uzdevumiem, mīklām, ticējumiem un rotaļām, noslēgumā produktu degustācija;
2. “Malēniešu vārdu spēle” – saruna par latviešu valodas veidošanos, dialektiem un izloksnēm, ar spēles palīdzību tiek iepazīti un apgūti senie malēniešu izloksnes vārdi;
3. “Ja ikviens tik zemē sētu” – nodarbība par ražas novākšanas un pārstrādes darba rīkiem un metodēm no 19.gadsimta līdz 20.gadsimta vidum.
Viennozīmīgi iesakām apmeklēt muzeju saviem skolas biedriem, jo tajā aktīvās un interesantās nodarbībās var jauki pavadīt laiku kopā ar klasi un iepazīt latviešu tautas vēsturi un tradīcijas!

w Sk som 2020

Valmieras drāmas teātra izrāde “Venēra kažokā”

1.novembrī 8.a un 8. b klases devās uz Alūksnes kultūras centru , lai noskatītos Valmieras drāmas teātra iestudētu komēdiju “Venēra kažokā”

Pirms izrādes, iepazīstoties ar recenzijām, bijām gatavi, ka izrāde ir amerikāņu melnā humora paraugs, kā arī zinājām, ka izrādē darbojas tikai divi aktieri, bet izrādes laikā sapratām, ka 8.klases pusaudži īsti nebija īstā mērķauditorija, jo atsevišķas frāzes un replikas, kas tika lietotas izrādes laikā nebija piemērotas un saprotamas šī vecuma auditorijai.

Pēc izrādes skolēni dalījās savos iespaidos par to un atzina, ka izrāde likusies nedaudz garlaicīga, jo skolēni ir pieraduši vērot izrādes, kur darbojas vairāki aktieri un sižets ir vieglāk uztverams, kā arī skolēni atzina, ka izrādē izteiktie joki nav bijuši viņiem saprotami un nepieņemami ir liecies fakts, ka no skatuves tiek lietota ikdienā nepieņemama valoda. Neskatoties uz to, ka izrādi bija grūti uztvert un saprast, skolēni atzina, ka aktierspēle ir bijusi izcila un, ka tikai diviem aktieriem ir izdevies piesaistīt uzmanību un likt sekot līdzi notikumiem izrādē, kā arī spēj ļoti ātri “pārlēkt” no lomas uz lomu.

Bija skolēni, kas atzina, ka izrāde likusies interesanta ar to, ka nav līdzinājusies nevienai līdz šim redzētajai izrādei. Pēc izrādes tika secināts un atzīts, ka katra lietu uztvere un sapratne ir atšķirīga. Skolotājas atzīst, ka pieejamā informācija par izrādi bija nepilnīga, lai pilnīgi izvērtētu izrādes atbilstību vecumposmam.

w Sk som 2020

10.12.19. 7.b klases skolēni “Latvijas Skolas somas” programmas ietvaros devās uz Alūksnes Bānīša stacijas bagāžas šķūni.

Mēs uzzinājām:

par dzelzceļa vēsturi,

par to, Gulbenes – Alūksnes Bānītis ir vienīgais Baltijā regulāri kursējošais šaursliežu vilciens;

ka bānītis ir iedvesmas avots vairāk nekā gadsimta garumā,w 7kl 17DEC19LK titl

klases biedru dzimšanas dienas.

Atklājām

dzelzceļa vēstures faktus,

klases biedru dejotprasmes,

Pabijām:

virtuālā ceļojumā,

interesantās stafetēs un nodarbībās, kur pārbaudījām savu erudīciju.

Iepazināmies

ar vēsturiskajiem dzelzceļa priekšmetiem.

Darbojāmies darbnīcās, kur no šokolādes veidojām Bānīti.

Alūksnes Bānīša stacija ir vieta, kur mācīties ir forši un interesanti!