trusted online casino malaysia
Vārda dienas : Gundars, Knuts, Kurts

 

Otrdiena, 2023. gada  26. septembris  16:43

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

sk soma

w Sk som 2020

14. oktobrī 7.a klase devās pasākumā „Pa Fītinghofa pēdām”! Pasākums notika Alūksnes muzejā. Kad ieradāmies, mūs iepazīstināja ar Fītinghofu dzimtu un tās vēsturi. Ieejot muzejā bija brīnišķīgas gleznas ar Fitinghofu dzimtas pārstāvju portretiem. Kad bijām iepazinušies ar Fītinghofiem, mums tika iedota karte ar uzdevumiem. Sadalījāmies 4 grupās un devāmies aizraujošā spēlē pa Alūksni, meklējot kartē norādītos objektus un izpildot dotos uzdevumos. Noslēguma daļā muzejā salīdzinājām atbildes un ieguvām punktus. Uzvarētāji varēja izvēlēties balvu – skaistu grāmatu par Fītinghofu dzimtu vai foto sesiju viduslaiku tērpos. Pasākums bija izglītojošs, jautrs un interesants, neraugoties uz stipri lietainajiem laikapstākļiem!

w Sk som 2020

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 12.a un 12.b klašu skolēni 2019.gada 4.oktobrī varēja izbaudīt divus kultūras pasākumus Rīgā.

Mākslas muzejā “Rīgas Birža” izglītojamie apskatīja pastāvīgo ekspozīciju: Antīkās mākslas kabinetu, Rietumu galeriju, gleznu galeriju, Austrumu galeriju, Nikolaja Rēriha glezniecību. Boses zālē bija apskatāmi dažādu Rietumeiropas skolu pārstāvju darbi, kas apkopoti izstādē “19.gadsimta marīnas”. Tos radījuši 11 autori no Vācijas, Nīderlandes, Francijas, Itālija un Norvēģijas.

Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī jaunieši noskatījās baleta izrādi “Hamlets (Ne)stāsti man pasakas.

Hamlets

Šekspīra traģēdijas “Hamlets” zemtekstu dziļuma iedvesmots, Antons Freimans savā pirmajā pilnmetrāžas baletā risina attiecības ar nāvi, izaicina uz dialogu paaudzes, pagātni un nākotni. Savukārt iestudējuma muzikālā partitūra veidota kā saruna starp vecmeistaru Sergeju Rahmaņinovu un mūsdienu komponisti Lindu Leimani. Izrādē izmantota Sergeja Rahmaņinova mūzika.

(Ne)stāsti man pasakas

Jau skolas gados iemīlējusi Imanta Ziedoņa “Krāsaino pasaku” glezniecisko paradoksu un aizkustinošo absurdu, Elza Leimane ir iedvesmota ar šī meistardarba starpniecību uzlūkot baleta vēstures krāsainību savā iestudējumā “(Ne)stāsti man pasakas”. Tā mūzikas autori un izpildītāji: Jānis Šipkēvics (Shipsea), Matīss Čudars un Kaspars Kurdeko.

Jauniešu atsauksmes.

Žanete

Bija interesanti vērot baleta izrādi. Nebija vienkārši uztvert sižetu un saprast visu, kas notiek uz skatuves. Vairāk patika baleta 2.cēliens – skaistās mūzikas un tērpu dēļ.

Kristīne

Izrāde bija labāk saprotama, ja pirms tās biji lasījis “Hamletu”. Brīžiem tā radīja baisas sajūtas: mūzika skaļa, dejotāji ar zobeniem izpilda straujas dejas. Otrajā daļā bija mierīgāka mūzika un dejas, skaisti tērpi un skatuves noformējums.

Kārlis

Pirmajā daļā bija vairāk vēsturisku ainu, bet otrajā notika virzība uz mūsdienu pasauli, tāpēc tā bija vieglāk uztverama. Viss bija krāsains un dzīvs.

Dana

Mans pirmais iespaids bija pozitīvs, aizrāva mūzika, kas palīdzēja labāk izprast sižetu.

Es ieteiktu arī citiem apmeklēt šo izrādi, bet pirms tam izlasīt “ Hamletu”

w Sk som 2020

Piedzīvojums sākās Alūksnes pilī. Muzejā mēs izbaudījām izstādi par barona Fitinghofa dzimtu un tās vēsturi. Tomēr tālāk sekoja interesantākā daļa-izglītojošs,jautrs, saliedējošs un noslēpumu apvīts piedzīvojums. Klase tika sadalīta komandās, katra komanda tiecās uz labāko rezultātu.Erudīcijas spēles laikā tika dota izcila iespēja-iepazīt kultūrvēsturiskos objektus.Mūsuprāt interesantākie bija- vecais stallis, pilskrogs un pati pils.

Vēlāk ar viktorīnas palīdzību tika pārbaudītas mūsu zināšanas, kuras ieguvām orientēšanās spēles laikā. Uzvarētāju komanda ieguva grāmatu par Alūksnes vēsturi.

Šī bija lieliska iespēja iepazīt Alūksnes vēsturi.Pateicamies par pozitīvi pavadīto laiku un jaunu zināšanu krājumu.

7.c klases skolēnu vārdā-Luīze un Patrīcija.

ww 7c fiting okt19 10

w Sk som 2020

Latvijas skolas somas ietvaros

2019.gada 18.oktobrī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 8.c klases skolēni iepazinās ar īpaši filmēšanai uzbūvēto kinopilsētu "Cinevilla". Uzzinājām, ka sākotnēji tā tika izveidota vēsturiskās spēlfilmas „Rīgas sargi” uzņemšanai. Te ir filmētas latviešu filmas “Rīgas sargi”, “Rūdolfa mantojums”, “Sapņu komanda 1935”, “Klases salidojums”, “Nameja gredzens” un epizodes citām latviešu filmām. Pilsētiņā notiek aktīva filmēšana dažādām ārvalstu filmām. Arī 8.c klases ekskursijas laikā redzējām un dzirdējām filmēšanās epizodi, sasveicinājāmies ar aktieriem Rūdolfa lauku sētā. Ar interesi tagad vēlamies noskatīties jauno filmu “Dvēseļu putenis”, kura arī ir filmēta “Cinevillā.

8c Cvilla NOV19 1
Apkopojot redzēto, skolēni visvairāk pauda pārsteigumu par masīvajam dekorācijām, kas izskatās ļoti reālas – Rīgas vēsturiskās ēkas, tilti, mašīnas. Interesanti bija ieskatīties filmēšanas paviljonā, apskatīt seno laiku militāro tehniku, vēsturiskos tērpus un citus rekvizītus. Iespaidīgs bija kinopilsētu objekts - Dzelzceļa stacija ar vēsturiskiem vilciena vagoniem, īstām sliedēm un citu autentisku dzelzceļa aprīkojumu. Apskatījām arī jaunās filmas “Nameja gredzens” dekorācijas un filmēšanas paviljonu. Šis ekskursijas īpašais ieguvums – skolēniem palielinājusies interese par latviešu filmām, filmēšanas procesu, kopumā tā bija lieliska iespēja ielūkoties kino tapšanas aizkulisēs.

Fragmenti no 8.c skolēnu atziņām par redzēto:

  • “Šis kinomuzejs bija ļoti interesants un izglītojošs. Tur ir lielas mājas no putuplasta un tās izskatās kā īstas”.
  • “Bija tiešām interesanti klausīties, ko stāsta gids. Tur redzējām aktierus, kam bija īpaši tērpi priekš filmas”.
  • Man likās interesanti tas, ka gids arī pastāstīja, kurās filmās ko var redzēt, kā tas tapa veidots. Bija arī forši, ka tie aktieri, kam nebija jāfilmējas, pavadīja laiku kopā jautri, un, kad mēs gājām garām, pajokojās - vai mēs gribam ar viņiem nobildēties.
  • “Man ļoti patika šis kinomuzejs, jo bija interesanti redzēt lielas mājas, kas izgatavotas no koka un putuplasta, kā arī šajā ekskursijā sāka šķist, ka viss nav īsts”.
  • Pēc Cinevillas apmeklējuma uzreiz autobusā noskatījāmies filmu “Rīgas sargi”, jo daudzas epizodes tika filmētas tieši Cinevillā, tās atpazinām.
  • “Man ļoti patika šī ekskursija. Un tagad latviešu filmas man būs ļoti interesanti noskatīties. Noteikti gribas atkal tur atgriezties.”
  • “Man patika, gribētu tur atgriezties vēlreiz kopā ar ģimeni vai ar klasi. Iesaku, lai citi aizbrauc un izbauda šo ekskursiju”.
  • “Uzzināju, ka lielākā daļa priekšmetu ir butaforija. Es nezināju, ka tur tiek uzņemtas tik daudz ārzemju filmas”.

8c Cvilla NOV19

7b Fghoff NOV19
“Latvijas skolas soma” ietvaros, mēs 7.b klases skolēni devāmies uz Alūksnes muzeju. Kur piedalījāmies aizraujošā nodarbībā “Pa Fītingofa pēdām”. Klase tika sadalīta komandās, kuras pildīja dažādus uzdevumus, apmeklējot kultūrvēsturiskos objektus, kuri saglabājušies kopš baronu fon Fītingofu laikiem. Apmeklējot šo pasākumu, devāmies izzinošā ekskursijā pa Alūksni, kur  mācījāmies orientēties pilsētvidē, meklējām atbildes uz dažādiem jautājumiem, mācījāmies strādāt komandā, guvām pozitīvas emocijas kā arī ieguvām vērtīgas balvas. Paldies par radīto iespēju apmeklēt šo pasākumu!