trusted online casino malaysia
Vārda dienas : Evija, Jogita, Raita

 

Sestdiena, 2022. gada  3. decembris  01:07

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

sk soma

Projekts: Skolas soma

Klase :10b

Priekšmets: literatūra

Skolotāja: Daina Černomirdina

Filma: “Baltu ciltis”

Datums : 04.11.2021.

Skolēnu iespaidi:

“Dzīves mūžs nebija ilgs, no vismazākajiem ievainojumiem varēja nomirt antisanitārās dzīves , skarbajiem apstākļiem, nepilnīgajiem medicīnas līdzekļiem un nepilnīgā uztura dēļ, vidējais dzīves mūžs bija 25-30 gadi, visgrūtākais periods izdzīvošanā bija bērnība, tikai puse bērnu izdzīvoja.”

“Pagānu cilvēkiem bija ierasta daudzsievība, jaunāko sievu saimnieks parasti bija īpaši iecienījis, vecākā valdīja saimniecību, bet toties vidējai trūcis vīriešu uzmanības.

 Cilvēki visu dievišķoja:

Pērkons-Dieva dusmas

Zibens-milža kalēja dzirkstele

Vējš-Dieva elpa”

“Dzīve bija skarba, jo tika nežēlīgi nogalināti daudz cilvēki, kā arī eksistēja nāves sodi. (vainīgais tika nogalināts). “

“Baisas un neierastas tradīcijas ,piemēram ,tad ,kad kāds nomira ,nevis sarīkoja bēres, bet mirušais sēdēja pie galda goda drēbēs un radinieki rīkoja svinības.”

“Baltu ciltis centās ieņemt krustneši. Viņi vēlējās pagānu tautās ievest kristietību. Baltu tautas sīvi cīnījās tiem pretī. Kristiešu tautām vajadzēja vairākus simtus gadus, lai iekarotu visas baltu teritorijas. “

“Liela vienaldzība pret cilvēkiem. Bars vīru devās virs ezera pa ledu un viens no viņiem ielūza ,un neizdzīvoja. Viņu izvilka ārā un atdeva vilkiem, nevis kaut kur apraka.”

“Šausmīga izturēšanās pret cilvēkiem. Ar cilvēkiem tirgojās un iemainīja tos pret lietām, kā, piemēram, ar maisu pilnu ar vīniem. Sievietes varēja turēt verdzībā un tirgot tirgū.”

“Ēda, ko nokāva, nomedīja vai izaudzēja( zirņus, vistas, gaiļus u.c.), bet mūsdienās mēs aizejam uz veikalu un nopērkam nepieciešamo.

13.gs., pārāk daudz kaujas, uzbrukumi, dzīvot nevarēja mierīgi, visu laiku esi stresā.”

“Manuprāt, viņu dzīve bija ļoti skarba, es pat nespēju iedomāties, kā jutās kritušo un jebkura, kurš devās cīņās, ģimenes. Es nespēju iedomāties, kā būtu dzīvot un būt bērnam tādā vidē, jo ,manuprāt, tas bija drausmīgi. Ikdienā skatīties uz tādiem skatiem noteikti bija ļoti nepatīkami.”

 

Projekts: Skolas soma

Klase :7b

Priekšmets: literatūra

Skolotāja: Daina Černomirdina

Filma: “Cilvēka bērns”

Datums : 14.10.2021.

Skolēnu iespaidi:

Smieklīgais

“Kur Boņs sacentās ar mācītāju, kurš ātrāks zirgs vai mašīna, jo viņš izjokoja mācītāju ar brillēm. “

“Bija smieklīgs notikums, kur Boņs ar savu draugu laipai noņēma divus dēļus, lai Kazaciņš iekristu ūdenī, varbūt tas nav labi, bet viņi negribēja, lai Paulīne aizbrauktu prom.”

“Manuprāt, smieklīgas bija satikšanās Boņam ar Paulīni, jo visu laiku Paulīne izdomāja veidu, kā Boņu sakaitināt.”

 

Bēdīgais

 

“Tas kad Bibuks apprecējās , un Boņs bija velti lolojis savas cerības, jo , pēc manām domām, tas ir sāpīgi, ka cilvēks, kuru tu mīli ,uzgriež Tev muguru .”

“Manuprāt, notikums, kurš bija bēdīgs, bija, kad Boņa suni aizveda projām, un Boņs par to ļoti pārdzīvoja.

Bēdīgs notikums bija, kad Paulīnei bija jābrauc prom un Boņs to dzirdēja, bet abi to negribēja, lai viņa brauc prom, jo viņiem bija daudz priecīgu, kopīgu atmiņu.”

“Man lika just līdz Boņam, kad viņš netīšām paņēma nazi un mājam un pēc tam noraka. Tāpēc ka viņš pēc tam ļoti nožēloja un tas tiešām bija netīšām, bet  labi, ka pēc tam viņš aiznesa atpakaļ uz veikalu un atdeva īpašniekam.”

Secinājumi

“Boņam mājas ir vieta, kur viņš vienmēr var ar kādu parunāt. Un kārtīgi var paēst ar ģimeni pie galda.”

“Atziņa manā dzīvē: Ir jāmīl un jāciena savi tuvinieki, lai arī dažreiz tas ir ļoti grūti.

Atziņa Boņa dzīvē: Arī Boņs ,manuprāt ,saprata to, ka jāciena savi tuvinieki, un jāuzvedas pareizāk.”

“Boņam māja ir svarīga ,jo tur ir viņa ģimene, ir notikuši un viss, ko viņš mīl, jo nekur nav tik labi kā mājās.”

“Boņs lauku mājās izdzīvo laiku, kamēr aug ar visiem puiku priekiem un nedienām. Man mājas ir kā droša vieta, jo tur neviens svešs nenāk un es tur pavadu lielāko daļu laika.”

        “Boņam mājas nozīmē harmoniju, jautrību, dažreiz arī bēdas, draudzību, uzticību. Boņam mājas liekas ļoti nozīmīgas, viņš visu uztver nopietni.”

 

w Sks eksk9kl 1pl
22.septembrī 9b. un 9c. klase “Skolas somas” ietvaros devās ekskursijā uz Turaidu. Diena bija ļoti saulaina un silta. Iepazināmies ar Turaidas pils vēsturi: apskatījām Dainu kalnu un Dziesmu dārzu, noklausījāmies gides stāstījumu par muzejrezervātu. Notika arī orientēšanās spēle “Tūkstošgades stāsts”, kuras laikā mēs  ielūkojāmies Turaidas pils mūros, apskatījām Turaidas baznīckalnu un baznīcu, iepazināmies ar Turaidas muižas saimnieciskās apbūves centru. Bijām noguruši, bet bija jautri iepazīt un ielūkoties mūros, kuros kādreiz dzīvoja iepriekšējie saimnieki.

7.A Sks 21

15. septembrī 7.a klase devās uz nodarbību Alūksnes muzejā. Nodarbības sākumā skolēniem tika
sniegta informācija par Fītinghofu dzimtu, viņu nozīmi un to atstāto mantojumu. Sadaloties komandās, skolēniem bija jāveic vairāki uzdevumi vietās, kas ir Fītinghofu dzimtas atstātais mantojums Alūksnes pilsētas teritorijā. Jaunieši atzina šo aktivitāti par interesantu un izglītojošu. Nodarbības noslēgumā skolēni pārbaudīja savu erudīciju. Erudītākā komanda ieguva balvu no muzeja- individuālu foto sesiju baronu tērpos.

Paldies par iespēju atraktīvi izzināt savas pilsētas vēsturi!

7.a klases audzēkņi un audzinātāja

16. septembrī  piedalījāmies aktīvās atpūtas maršruta “’Pa Fītinghofu pēdām” izzināšanā. Pēc saistošā stāstījuma par Fītinghofu dzimtu un ar to saistītajiem Alūksnes vēstures notikumiem sadalījušies komandās devāmies veikt uzdevumus Alūksnes pilsētas teritorijā, iepazīstot Fītinghofu mantojumu. Bija jāveic 12 uzdevumi, jāatrod dažādi objekti, izmantojot karti. Pēc šī aktīvā pārgājien spēkojāmies erudīcijas spēlē. Te noderēja informācija, ko bijām izlasījuši darba lapā. Vislabāk veicās tiem, kuri uzmanīgi bija iepazinušies ar uzdevumiem. Šoreiz uzvarēja Matīss, Jānis un Valters. Paldies muzeja darbiniekiem par aktīvi un interesanti pavadīto dienu!

 w1 7c Sks okt21 1