trusted online casino malaysia
Vārda dienas : Elza, Ilizana

 

Otrdiena, 2023. gada  3. oktobris  20:31

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

sk soma

12. maijā 8.b klases skolēni projekta " Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēja Turaidas muzejrezervātu un piedalījās orientēšanas spēlē " Tūkstošgadu stāsts".

w1 8k Muz 23

28.aprīlī 8.a un 8. c klase devās ekskursijā uz Ventspils zinātnisko centru Vizium, lai padarītu braucienu interesantāku, pa ceļam tika veiktas dažādas aktivitātes, viena no tām bija Jaunmoku pils apmeklējums, kur skolēniem bija iespēja izzināt vēsturi pils dāmas pavadībā un pašiem iejusties pēddziņu lomā.

Jaunmoku pils , kas celta 1901. gadā kā Rīgas pilsētas galvas Dž.Arminsteda medību rezidence, mūsdienās ir vieta, kur baudīt vēstures stundas, izzināt dabu un radoši darboties, tāpēc mēs savam apmeklējumam izvēlējāmies divas aktivitātes , kas tiek piedāvātas. Pirmkārt, ekskursiju ar pils dāmu, kas iepazīstināja ar pils vēsturi un tās īpašniekiem, interesanti bija uzzināt, cik ļoti pils vēsture ir saistīta ar Rīgu un visas Latvijas vēsturi. Pils apmeklējums deva iespēju iepazīt tajā izvietoto dabas ekspozīciju un vērot dzīvnieku un putnu izbāzeņus, veikt interaktīvas , izzinošas aktivitātes. Otrkārt, skolēniem bija iespēja piedalīties izzinošā spēlē ‘’Pēddzinis”, kur, sadaloties nelielās grupās, tika veikti dažādi uzdevumi pils parka teritorijā.

Skolēni atzīst, ka pils ir patiesi grezna un majestātiska, bija interesanti uzzināt par tās vēsturi, saistīt pils vēsturi ar tās bijušajiem saimniekiem, jo īpaši uzmanību piesaistīja saglabājušās podiņu krāsnis. Skolēni augstu novērtēja viņiem doto iespēju ieskandināt pils klavieres un priecēt visus ar muzikālu priekšnesumu. Ļoti priecēja skaistā apkārtne un daba. Piesaistīja iespēja vērot dzīvniekus dabas ekspozīcijā un lasīt aprakstus par tiem.

Orientēšanās spēle bija interesanta un saistoša, lai gan bieži bija grūti atrast visus objektus vai pilnībā izprast uzdevumu nosacījumus un norādes, tomēr daudzi atzina, ka meklējamie objekti boja ļoti interesanti un , neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem, bija prieks par izpildītajiem uzdevumiem.

Jaunmoku pils ir vieta , kur iepazīt vēsturi un jautri un aizrautīgi pavadīt laiku.

8.a , 8.c klašu skolēni un audzinātājas

 w1 8kl EKS 28APR23 7

22.12.22. 7.b klase projekta "Skolas soma" ietvaros apmeklēja muzejpedagoģisko nodarbību Alūksnes bānīša stacijas muzejā.

w 7B SKs22

9. b klase 18. aprīlī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja izrādi “Svina garša” Latvijas Nacionālajā teātrī.

w1 9kl SksAPR23

8.martā 10.a klases jaunieši devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Diena bija iespaidiem un notikumiem bagāta- gan ar nelielo satiksmes negadījumu, gan iepazīšanos ar Rīgas Kuģniecības muzeja ekspozīciju, gan ļoti interesanto ekskursiju renovētajā Okupācijas muzejā, gan Latvijas Kara muzeja un Ukrainai veltītās izstādes apmeklējumu.

Dienas noslēgumā mēs apmeklējām Latvijas Nacionālā Opera un Balets opereti. Jau ienākot šajās telpās radās tāda īpaša noskaņa- greznā zāle, lustras, mīkstie ķiršsarkanie krēsli. Daudzi no mums Te bija pirmo reizi. Šī īpašā, pacilātā un gaišā sajūta mūs pavadīja arī visas izrādes laikā.

Franca Lehāra operete "Jautrā atraitne" pasaules pirmizrādi piedzīvoja Vīnē 1905. gadā. Latvijas Nacionālajā operā tā pirmuzvesta 1933. gadā. Operetes jauniestudējums opernamā tapis muzikālā vadītāja un diriģenta Tomasa Rēznera (Thomas Rösner) un režisora Ūves Ērika Laufenberga (Uwe Eric Laufenberg) vadībā, pirmizrāde notikusi 2022.gada 22.septembrī.

w 10k OR

Franca Lehāra operete "Jautrā atraitne" ir muzikāli ļoti bagāta un krāsaina, kur liriskas melodijas un valša ritmi savijas ar polkām, maršiem un ungāru čardašu.

Lasīt tālāk...