trusted online casino malaysia
Vārda dienas : Agate, Selga, Silga, Sinilga

 

Svētdiena, 2023. gada  5. februāris  22:22

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

Mēs lepojamies

…ar  Lauri Ķikutu (9.a) par iegūto 1. vietu otrā posma ķīmijas olimpiādē!

… ar Artūru Gailišu (11.a) par iegūto 2. vietu otrā posma ķīmijas olimpiādē!

Paldies skolotājai Inesei Ločmelei!

30.01.2023.

Mēs lepojamies

…ar  Niklāvu Forsteru (9.a), Elmāru Irbi (10.a) un Kristu Aizupu (11.a) par iegūto 1. vietu otrā posma vēstures olimpiādē!

… ar Martu Airi (10.a) un Artūru Gailišu (11.a) par iegūto 2. vietu otrā posma vēstures olimpiādē!

… ar Kristeru Medni (12.a) par iegūto atzinību otrā posma vēstures olimpiādē!

Paldies skolotājām

Ivetai Mikijanskai un Lāsmai Junozoliņai!

11.01.2023.

Mēs lepojamies

…ar  Artūru Gailišu (11.a) un Evelīnu Aumeisteri (12.b) par iegūto 1. vietu otrā posma bioloģijas olimpiādē!

… ar Lauri Ķikutu (9.a) par iegūto 2. vietu otrā posma bioloģijas olimpiādē!

…ar Izabellu Kolisti (9.c) par iegūto 3. vietu otrā posma bioloģijas olimpiādē!

… ar Dāgu Ādamsonu – Bankovu (11.a) un Agnesi Veigneri (12.b) par iegūto atzinību otrā posma bioloģijas olimpiādē!

Paldies skolotājām

Larisai Daņilovai un Intai Jaunkalnei

16.12.2022.

Mēs lepojamies

…ar  Tomu Krūzu (10.a) par iegūto 1. vietu otrā posma angļu valodas olimpiādē!

… ar Evelīnu Spiridonovu (10.a) par iegūto 2. vietu otrā posma angļu valodas olimpiādē!

…ar Andri Rozenbergu (10.a), Artūru Gailišu (11.a) un Annu Madaru Pimanovu (12.b) par iegūto atzinību otrā posma angļu valodas olimpiādē!

Paldies skolotājām

Tatjanai Sjomkinai un Mārītei Palmai!

01.12.2022.

Priecājamies un lepojamies ar Rūdolfa Brahmaņa sasniegumiem!

Paldies skolotājai Inesei Ločmelei!

w 54kim ol st700px

54. Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē (IChO) visi Latvijas delegācijas pārstāvji izcīnīja godalgas - 4 bronzas medaļas. Olimpiāde jau trešo gadu pēc kārtas norisinājās attālinātā formā, dalībniekiem sacenšoties tikai teorētiskajās zināšanās, un šoreiz laikā no 10. jūlija līdz 18. jūlijam to organizēja Ķīna. Savā starpā šogad sacentās vairāk nekā 300 talantīgi skolēni no 83 pasaules valstīm.

Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē bronzas medaļas šogad izcīnīja RTU Inženierzinātņu vidusskolas 11. klases skolēns Daniils Soško, Rīgas 10. vidusskolas 11. klases skolēns Daniils Kargins, E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 2022. gada 12. klases absolvents Rūdolfs Brahmanis un Rostislavs Rostovskis, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 2022. gada 12. klases absolvents.

Latvijas komandu olimpiādē vadīja Latvijas Organiskās sintēzes institūta zinātniskais asistents, LU Ķīmijas fakultātes doktorants Nauris Narvaišs un Tartu Universitātes doktorants Ritums Cepītis. “Uzdevumu autori šogad bija parūpējušies par pārsteigumu – krietni lielāku fizikālās ķīmijas uzdevumu īpatsvaru, kā bija sagaidīts. Lai gan mūsu komanda lielu apjomu bija veltījuši organiskās ķīmijas apgūšanai, nevis fizikālajai ķīmijai, dalībnieku uzrādītais rezultāts ir augstvērtīgs,” ar iegūtajiem iespaidiem dalās Latvijas delegācijas vadītājs Nauris Narvaišs.

Olimpiādes dalībniekiem bija piecas stundas laika izpildīt 46 lappušu garo teorētisko uzdevumu komplektu, kas iedalījās 9 dažādās tēmās, kā piemēram, “Ķīmiskie principi COVID-19 ātrajos testos”, “Ogļskābās gāzes uztveršana metālorganiskos ietvaros”, “Slāpekļa oksīdi industriālajos izmešos” un citās.

“Regulāri piedaloties mācību priekšmetu olimpiādēs, uztveru tās ne vien kā sacensību ar vienaudžiem, bet arī kā izaicinājumu sev, un olimpiāde man bija kā pēdējais vidusskolas posma izaicinājums. Protams, kā jau pēc ikkatras olimpiādes ir sajūta, ka varēju būt sagatavojies labāk un varbūt būtu ieguvis augstāku rezultātu, bet, neatkarīgi no rezultātiem, priecājos, ka pieteicos un piedalījos,” stāsta bronzas medaļas ieguvējs Rūdolfs Brahmanis.

Par absolūto olimpiādes uzvarētāju šogad kļuva skolēns no Ķīnas, turklāt arī kopvērtējuma otrajā un trešajā vietā 54. Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē ierindojās Ķīnas pārstāvji. 2023. gadā olimpiādi organizēs Šveice, un tā plānota kā pirmā starptautiskā ķīmijas olimpiāde klātienē pēdējo gadu laikā.

Latvija Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē tiek pārstāvēta no 1991. gada, un līdz šim izlases dalībnieki izcīnījuši trīs zelta, 19 sudraba, 56 bronzas medaļas un septiņas atzinības.

Olimpiādes oficiālos uzdevumus var aplūkot šeit.

Latvijas skolēnu dalība starptautiskajās olimpiādēs īstenota Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.